İpek Fantazi Tekstil A.Ş.’in tekstildeki yolculuğu 1984 yılında Sultanhamam (İstanbul)’da sadece kumaş ticareti (alım – satım) ile başlamıştır. O tarihte mütevazi bir yaklaşımla kurulan şirketimiz, ilerleyen süreçte sürekli gelişim ve yenilenme anlayışını sahip olduğu sektörel bilgi, beceri ve yeteneklerle birleştirmiştir. Bu sebeple, ihtiyaca uygun hizmeti sunabilmek amacıyla 2000 yılında kumaş üretimine başlanmıştır. Değişen ihtiyaçlara uyumlu bir yönetim anlayışına sahip olan şirketimizin üretim faaliyetlerine bir yenisi olan iplik üretimi de 2010 yılının ortasında eklenmiştir.

Bugün gelinen noktada İpek Fantazi Tekstil A.Ş. müşterilerine yenilikçi ve kaliteli ürünlerle kumaş ve iplik üretimi hizmeti sunmaya devam etmektedir ve faaliyetlerini İstanbul Şişli Merkez ve Tekirdağ Çorlu Fabrika’da sürdürmektedir.

Misyonumuz:

Her zaman geçerli olabilecek etik değerler içerisinde olmak,
Uluslararası standartlara ve normlara bağlı, öncü ve girişken bir sistem içerisinde proaktif bir şekilde faaliyet göstermek,
Gelişim ve değişime açık bir bakış açısıyla günü yakalamak ve geleceği takip etmek,
Kurumsal yapıya uygun bir ortamı ve bunun ortamın gereksinimi olan bireysel kültüre sahip personel profilini bünyesinde barındırmak,
Ve bu çerçevede sektörde kendine özel bir yere sahip olmaktır.

Vizyonumuz:

“Kazan – Kazan” politikası ile müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın ortak bir noktada buluşturan, çağdaş yönetim anlayışında, kaliteyi içeren başarıyı sürekli yenilenebilir bir hedef olarak görmektense bir yaşam ve yönetim tarzı olarak kabul eden, karlı, yenilikçi ve sektörde özel bir yeri olan bir kuruluş olmaktır.